Udskriv

Affald - afhentningsdage

Se hvornår dagrenovation, storskrald, haveaffald, papir og pap, bliver hentet fra din ejendom, i Tårnby Kommune.

Afhentning af affald sker på alle årets dage, undtagen d. 25.12 og 1.1. Affald der skulle afhentes på disse dage, vil blive afhentet en anden dag. Kontakt Teknisk Forvaltning på mail for nærmere information.

Dagrenovation afhentes hver uge. Storskrald, haveaffald, papir m.m. afhentes en gang om måneden fra villaboliger og lignende. 

Klik her og se her hvornår der bliver afhentet affald på netop din adresse

Bemærk at storskrald, haveaffald, papir m.m. fra etageboliger og lignende afhentes i containere og ikke følger nedenstående plan, kontakt din ejendomsadministrator eller vicevært.

I nedenstående skema kan du se, hvilken ugedag der er afhentning af storskrald ved villaboliger:

f.eks.: Adsbøl Allé - den første fredag hver måned 

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
A Ugedag
Adsbøl Allé første fredag
Akelejevej første onsdag
Aladdinvej første onsdag
Albøgevej tredie torsdag
Algiervej tredie onsdag
Alkmaar Allé første tirsdag
Alléen tredie fredag
Almegård Allé anden tirsdag
Amager Landevej første mandag
Amager Strandvej anden fredag
Ambra Allé første torsdag
Angolavej første onsdag
Anhøj anden onsdag
Apeldoorn Allé anden tirsdag
Arkturus Allé anden torsdag
Arnager Allé første tirsdag
Arnborgvej anden tirsdag
Arnhem Allé første tirsdag
Askeløkkevej fjerde onsdag
Askov Allé anden fredag
Aspebakken tredie onsdag
Astridsvej tredie tirsdag
Avlum Allé fjerde onsdag
Avnbøl Allé tredie fredag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
B Ugedag
Bakel Allé anden mandag
Ballingvej fjerde torsdag
Balsamvej fjerde fredag
Banevænget tredie fredag
Barritvej første tirsdag
Bastiansmindevej anden onsdag
Bigumvej anden tirsdag
Bindslev Allé fjerde mandag
Birkevang første onsdag
Bjørnbaksvej anden torsdag
Blykobbevej første tirsdag
Blåhøjvej fjerde mandag
Blåklokkevej første onsdag
Blåregn Allé første onsdag
Bolbrovej første onsdag
Borgbygård Allé første torsdag
Borgdal anden onsdag
Borrelyngen fjerde onsdag
Brattingsborgvej tredie fredag
Bredagervej tredie fredag
Bredskiftevej tredie onsdag
Brenderupvej første mandag
Broderhøjs Ager - -
*Bryrupvej tredie torsdag
Brændekildevej tredie onsdag
Brønderslev Allé fjerde tirsdag
Bygrænsen (sydsiden) første onsdag
Bykæret første fredag
Bøgevang første onsdag
Bøllundvej første torsdag
Børkop Allé fjerde fredag
Båringvej anden onsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
C Ugedag
Capellas Allé fjerde tirsdag
Castor Allé anden tirsdag
Christen Kolds Allé anden mandag
C. M. Larsens Allé tredie fredag
Corneliusmindevej anden onsdag
Crilles Tønnesens Allé anden fredag
Cypres Allé anden torsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
D Ugedag
 Dagebøl Allé  fjerde  fredag
Dakar Allé fjerde onsdag
Daugbjergvej tredie onsdag
Dernavej første onsdag
Diesen Allé anden mandag
Dirchsvej - -
Dollerupvej anden torsdag
Doorn Allé tredie tirsdag
Dortheasmindevej første fredag
Dortrecht Allé anden tirsdag
Dronningborgvej tredie mandag
Dueoddevej fjerde onsdag
Durbanvej fjerde onsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
E Ugedag
Egensevej fjerde onsdag
Egmondvej fjerde mandag
Egtvedvej fjerde torsdag
Egå Allé anden fredag
Ekkodal anden onsdag
Elborg Allé tredie mandag
Ellehammersvej(CPH) anden fredag
Emmerich Allé tredie mandag
Englandsvej første fredag
Engmarken tredie fredag
Eskebøl Allé første fredag
Estvad Allé anden mandag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
F Ugedag
Falhøj - -
Farsøvej tredie tirsdag
Feldborgvej tredie mandag
Filskovvej tredie onsdag
Finderupvej fjerde fredag
Finnedalsvej fjerde onsdag
Finnegården fjerde onsdag
Fjelstrupvej tredje tirsdag
Flemløsevej første onsdag
Flyvervej anden fredag
Foldbyvej tredie fredag
Fortgård Allé tredie torsdag
Frieslandsvej fjerde mandag
Fægårdsvej fjerde mandag
Følfodvej anden onsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
G Ugenr. Ugedag
Gadbjergvej fjerde torsdag
Gambiavej første onsdag
Gammel Kirkevej tredie tirsdag
Gammel Skovvej tredie fredag
Gangstedvej tredie torsdag
Gartnertoften anden mandag
Gedstedvej tredie tirsdag
Gemmas Allé tredie tirsdag
Ghanavej fjerde onsdag
Give Allé fjerde tirsdag
Glamsbjergvej anden onsdag
Goudavej fjerde mandag
Granatvej *** fjerde onsdag
Grejsdalvej første fredag
Grindsted Allé fjerde tirsdag
Græsbøl Allé fjerde fredag
Gudmevej anden onsdag
Guldblommevej fjerde fredag
Guldregn Allé første torsdag
Gulnarevej første onsdag
Gyldenvang Allé tredie torsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
H Ugedag
Haag Allé anden tirsdag
Haarlem Allé tredie tirsdag
Hadsten Allé fjerde fredag
Hallumvej fjerde mandag
Hans Jægers Vænge fjerde onsdag
Harald Jastraus Allé - -
Havndalvej første fredag
Helder Allé fjerde tirsdag
Helmer Søgårds Allé tredie tirsdag
Helmond Allé fjerde tirsdag
Herkules Allé anden tirsdag
Hesbjergvej tredie onsdag
Hesselvigvej anden fredag
Hillegom Allé fjerde tirsdag
Hilversumvej fjerde mandag
Hindholm Allé tredie fredag
Hjallerup Allé fjerde mandag
Hjertegræsvej første onsdag
Holdkærs Ager første tirsdag
Hornevej fjerde onsdag
Horsbøl Allé første fredag
Hundslundvej første torsdag
Husbyvej anden onsdag
Hvidstenvej tredie tirsdag
Hyben Allé første torsdag
Hyld Ager fjerde mandag
Høgildvej fjerde mandag 
Høgsbrovej første fredag
Højbjergvej første onsdag
Højestens Ager * - -
Højskole Allé anden fredag
Hørby Allé fjerde onsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
I Ugedag
Ilbro Allé anden mandag
Indenrigsvej (CPH) - -
Ingstrup Allé tredie mandag
Irlandsvej anden onsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
J Ugedag
Jacob Appels Allé fjerde torsdag
Jeff Hammelevs Allé første fredag
Jernkåsvej første tirsdag
Jershøj onsdag
Jerslev Allé tredie mandag
Jetsmarkvej anden mandag
Johan Ekmans Allé første fredag
Johannesburg Allé første tirsdag
John Tranums Allé tredie tirsdag
Jonshøj anden onsdag
Julerosevej tredie onsdag
Jydeskær første tirsdag 
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
K Ugedag
Kairovej anden onsdag
Kajakvej tredie fredag
Kamerunvej fjerde onsdag
Kamillevej første onsdag
Karsestien -
Karupvej anden fredag
Kastrup Strandpark anden fredag
Kastrupgårdvej første fredag
Kastruphusvej første fredag
Kastrupkrogen tredie fredag
Kastruplundgade første fredag
Kastrupvej fjerde torsdag
Kastrupvænge tredje fredag
Kessel Allé tredie mandag
Kibækvej anden tirsdag
Killerupvej anden onsdag
Kirstinehøj første fredag
Klintebjergvej tredie onsdag
Klitrose Allé første onsdag
Klosterhedevej anden fredag
Kløvervænget tredie fredag
Knarreborgvej anden onsdag
Kofoed Jensens Allé - -
Kollundvej anden torsdag  
Kompasrosevej -
Kongelundsvej første mandag
     
Konvalvej første onsdag
Korningvej tredie torsdag
Kragebøl Allé anden fredag
Kristtorn Allé første onsdag
Krostræde første onsdag
Kullebakken tredie onsdag
Kystvejen (CPH) -
Kølkærvej første fredag
Kørvelstien - -
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
L Ugedag
Ladbyvej første onsdag
Ladegårdsvej tredie onsdag
Langbakken tredie onsdag
Langeskovvej tredie onsdag
Langesøvej første onsdag
Latyrus Allé anden torsdag
Leiden Allé første tirsdag
Liberiavej anden tirsdag
Liesel Allé tredie mandag
Lillebakken tredie onsdag
Limburg Allé fjerde tirsdag
Lindumvej første fredag
Listedvej første tirsdag
Lufthavnsboulevarden - -
Lyngborgvej tredie fredag
Lyrens Allé anden torsdag
Løjtegårdshaven fjerde torsdag
Løjtegårdsvej første torsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
M Ugedag
Magle Allé fjerde mandag
Maglebo - -
Maglebylille Byvej fjerde mandag
Majbøl Allé første fredag
Majdal anden onsdag
Malden Allé tredie mandag
Marslevvej anden onsdag
Martoftevej tredie onsdag
Mejlskovvej første mandag
Melstedvej fjerde onsdag
Merkur Allé fjerde tirsdag
Misteltenvej tredie torsdag
Mortel Allé anden mandag
Mosbøl Allé fjerde fredag
Moselundvej første torsdag
Mosrosevej første onsdag
Munkebjergvej anden tirsdag
Møldrupvej tredie tirsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
N Ugedag
Nairobi Allé fjerde onsdag
Natalvej anden tirsdag
Naviair Allé (CPH)
Neptun Allé fjerde tirsdag
Nilensvej anden onsdag
Nordmarksvej fjerde fredag
Nordrehøj Allé tredie torsdag
Nordstjerne Allé anden tirsdag
Nubiensvej anden onsdag
Nybøl Allé fjerde fredag
Nyhøj Allé fjerde torsdag
Ny Skelgårdsvej anden onsdag
Nyvang Allé tredie torsdag
Nøddevang første onsdag
Nøragersmindevej anden mandag
Nørholm Allé anden mandag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
O Ugedag
Oberst Kochs Allé første fredag
Ole Klokkersvej første mandag
Oliefabriksvej første tirsdag
Orions Allé anden tirsdag
Otterupvej første mandag
Otto Liebes Allé anden torsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
P Ugedag
Petersdalvej (CPH) - -
Pilegård Allé tredie fredag
Pilerækken første fredag
Pindosvej
Pollux Allé tredie tirsdag
Poppelvang første onsdag
Postparken fjerde torsdag
Pretoria Allé første tirsdag
Præstefælledvej første mandag
Præstemarksvej første onsdag
Pyrus Allé anden torsdag
Pårupvej tredie onsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
R Ugedag
Randkløve Allé anden onsdag
Reservatvej *** -
Restrupvej tredie torsdag
Rhodesiavej anden onsdag
Rich. Granholms Allé første fredag
Rimsøvej anden fredag
Ringbakken tredie onsdag
Risbyvej anden onsdag
Risebækvej fjerde onsdag
Rotterdam Allé tredie tirsdag
Rynkebyvej tredie onsdag
Ryslinge Allé anden mandag
Rytterstien første fredag
Ryumgårdvej anden torsdag
Rødehøj anden onsdag
Røllikevej første onsdag
Råbjerg Allé anden mandag
Rådhusvænget første onsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
S Ugedag
Saltum Allé fjerde mandag
Saltværksvej tredie onsdag
Salvievej fjerde fredag
Sandkåsvej fjerde onsdag
Senegal Allé tredie onsdag
Sindingvej tredie onsdag
Sirgræsvej første onsdag
Sirius Allé anden tirsdag
Sivkærvej fjerde onsdag
Sjørringvej første fredag
Skalbjergvej første onsdag
Skarrildvej fjerde mandag
Skelgårdstræde fjerde onsdag
Skodsbøl Allé første fredag
Skolelodsvej anden onsdag
Skolevænget anden onsdag
Skottegården tredie mandag
Skovmarken tredie fredag
Skyttehøj fjerde tirsdag
Skøjtevej første fredag
Skøjtevænget første fredag
Skørpingvej tredie torsdag
Slødam Allé fjerde mandag
Smedekærvej tredie onsdag
Smålyngen første tirsdag
Snebær Allé første torsdag
Sneserevej tredie onsdag
Snoghøj Allé fjerde torsdag
Snorrebakken tredie onsdag
Soldugvej fjerde fredag
Solimanvej første onsdag
Somalivej fjerde onsdag
Spentrup Allé fjerde mandag
Spicas Allé anden tirsdag
Spidslodden tredie fredag
Starup Allé fjerde mandag
Stavlundvej første torsdag
Stendal anden onsdag
Stenlængen anden onsdag
Stillebækvej anden onsdag
Stins Ager ** - -
Stjernebakken tredie onsdag
Storedal anden onsdag
Stubkærvej tredie fredag
Studsbøl Allé fjerde fredag
Sudanvej anden tirsdag
Suezvej første onsdag
Svanninge Allé tredie onsdag
Svejbæk Allé tredie mandag
Svenskeholmvej *** -
Syrefabriksvej fjerde fredag
Syvstjerne Allé fjerde tirsdag
Sønderholm Allé tredie tirsdag
Søvang Allé tredie fredag
Søvænget fjerde fredag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
T Ugedag
Tagenshusvej
Tagetesstien første onsdag
Talosvej første  fredag
Tanavej fjerde onsdag
Tanger Allé tredie onsdag
Teglkåsvej første tirsdag
Tejn Allé fjerde onsdag
Televænget fjerde torsdag
Terosevej første onsdag
Testrup  Allé fjerde mandag
Thorsly Allé tredie torsdag
Th. Philipsensvej anden fredag
Thuja Allé første torsdag
Thyges Vænge første onsdag
Tilburg Allé fjerde tirsdag
Timianstien
Timringvej tredie mandag
Tingbakken tredie onsdag
Tirstrupvej anden mandag
Tobrukvej anden tirsdag
Tornholms Ager fjerde onsdag
Torpebakken tredie onsdag
Tranehusvej anden fredag
Tripolisvej tredie onsdag
Troldhedevej tredie onsdag
Tunisvej tredie onsdag
Tømmerup Stationsvej første mandag
Tømmerupstræde første fredag
Tømmerupvang tredie onsdag
Tømmerupvej første fredag
Tørsbøl Allé første fredag
Tårnbygårdvej fjerde onsdag
Tårnbyhøj Allé første torsdag
Tårnbypark Allé første tirsdag
Tårnbystræde fjerde onsdag
Tårnby Torv første fredag
Tårnbyvej anden tirsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
U Ugedag
Ugandavej fjerde onsdag
Uldumvej tredie mandag
Ullerupstræde fjerde mandag
Uranus Allé fjerde tirsdag
Utrecht Allé tredie tirsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
V Ugedag
Vadum Allé fjerde mandag
Vedbøl Allé anden fredag
Ved Diget første fredag
Ved Gærdet anden torsdag
Ved Havnen anden fredag
Ved Lergravene fjerde onsdag
Ved Stationen tredie fredag
Vegas Allé fjerde tirsdag
Vejstrup Allé fjerde fredag
Vestavej første fredag
Vestbirk Allé tredie torsdag
Vestermarie Allé første tirsdag
Vestre Bygade fjerde onsdag
Viberupstræde -
Viby Allé anden torsdag
Villh.Lauritzens Allé (CPH) - -
Villestoftevej tredie onsdag
Vindblæs Allé anden mandag
Vinkelhuse første fredag
Vintergækvej tredie fredag
Viskumvej fjerde torsdag
Vittrup Allé anden mandag
Volmer Kjærs Allé anden torsdag
Vonsildvej tredie tirsdag
Vorgodvej anden torsdag
Vosborgvej tredie fredag
Vægtergangen fjerde fredag
Vægterparken fjerde fredag
Vårvej fjerde mandag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
 W Ugedag
Weendam Allé første tirsdag
Westland Allé fjerde mandag
Wilh. Hansens Allé tredie torsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
 Z Ugedag
Zaandam Allé tredie tirsdag
Zambiavej tredie onsdag
Zinniavej første onsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
Æ Ugedag
Æblerosevej første onsdag
Ægyptensvej anden onsdag
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Æ Ø
Ø Ugedag
Ørbækvej første onsdag
Ørnstrupvej anden fredag
Ørtingvej tredie fredag
Østbirk Allé anden fredag
Østerlarsvej første tirsdag
Østermarievej første tirsdag

 

*)   ikke bebygget

**)  byggeplan

***) Kalvebod Fælled

×

Cookie info